Chat with us, powered by LiveChat
Zadzwoń do naszego Eksperta 605 501 611 (pn.-pt. 8:00-16:00) Bezpieczne zakupy online 24hDarmowa dostawa od 399 złSzybkie płatności onlineTradycja od 30 lat
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zawory hydrauliczne

( ilość produktów: 45 )

W prezentowanej ofercie posiadamy zaawansowane technologicznie zawory hydrauliczne, przeznaczone do użytku w maszynach rolniczych czy przemysłowych. Dostępne są produkty najlepszych marek, w bardzo atrakcyjnych cenach. Zobacz co przygotowaliśmy specjalnie z myślą o Tobie!

Czym są zawory hydrauliczne? To części, które ograniczają wartość dopuszczalnego ciśnienia w określonych elementach układów hydraulicznych. Ich zastosowanie w przemyśle i rolnictwie jest bardzo szerokie.

Zastosowanie zaworów hydraulicznych

Zawór hydrauliczny ułatwia regulowanie ciśnienia w układzie w taki sposób, aby dostosować siłę cieczy do bieżących potrzeb pracy. Podobnie jak siłowniki hydrauliczne, które znajdziesz w naszej ofercie, zawory hydrauliczne są kluczowe w zapewnieniu precyzyjnej kontroli nad ciśnieniem i siłą w systemach hydraulicznych. Dzięki temu można ustawiać odpowiednie parametry pracy hydrauliki tak, aby zwiększać lub zmniejszać jej moc (w zależności od zapotrzebowania np. uwzględniając podnoszony ciężar).

Jak działa zawór hydrauliczny?

Ogólna zasada działania zaworów hydraulicznych jest dość prosta. Mechaniczny układ (różniący się budową w zależności od rodzaju zaworu) odcina lub zwiększa dopływ cieczy do określonych części hydrauliki. Zamykanie zaworu odbywa się za pomocą specjalnej dźwigni lub podłączanego klucza. Zawór zabezpieczony jest przed przeciekaniem i dostosowany do określonego, generowanego w układzie hydraulicznym ciśnienia.

Jakie są rodzaje zaworów hydraulicznych?

Zawór hydrauliczny występuje w różnych rodzajach. Wiele z nich znajdziesz w naszej ofercie. Jakie typu produktów dostępne są w naszym sklepie i co warto o nich wiedzieć?

  • Zawory dławiące – przesuwający się grzybek umożliwia zamknięcie strumienia cieczy, aż do jego całkowitego zdławienia.
  • Zawory kulowe – zasada ich działania oparta jest na kuli ze specjalnym otworem.

Posiadamy także rączki do zaworów, zawory przeznaczone do silników, zawory-gniazda, elementy wyposażone we wtyczki czy zawory zwrotne. Oferujemy też inne elementy układu jakim jest hydraulika siłowa.

Pamiętaj, że wszystkie zawory to elementy pochodzące od najlepszych producentów, takie jak między innymi wysokiej jakości zawory hydrauliczne Waryński. Jesteśmy pewni, że spełnią one Twoje oczekiwania. W razie ewentualnych wątpliwości dotyczących zakupu – serdecznie zachęcamy do kontaktu. Pomożemy znaleźć najlepszy produkt, odpowiadający Twoim oczekiwaniom.

pixelpixel