Chat with us, powered by LiveChat
Zadzwoń do naszego Eksperta 605 501 611 (pn.-pt. 8:00-16:00) Bezpieczne zakupy online 24hDarmowa dostawa od 399 złSzybkie płatności onlineTradycja od 30 lat
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pompy hydrauliczne

( ilość produktów: 198 )

Układ hydrauliczny umożliwia podnoszenie dużych ładunków, przenoszenie ich czy rozładunek. Pozwala także na skuteczną pracę hamulców, napędzanie silników, zgniatanie przedmiotów czy sterowanie poszczególnymi elementami maszyn. Aby jego praca była skuteczna, wymagane są pompy hydrauliczne. Najlepsze znajdziesz w naszym asortymencie.

Podobnie jak wszystkie elementy do pojazdów i maszyn rolniczo-przemysłowych, także pompy hydrauliczne mają gwarancję jakości producenta oraz są przetestowane w praktyce przez naszych Klientów.

Do czego służy pompa hydrauliczna?

Układ hydrauliczny nie jest w stanie samodzielnie generować odpowiedniego ciśnienia oleju hydraulicznego. Potrzebne jest wspomaganie napędowe w postaci pompy. Tak samo ważne w układach hydraulicznych są również siłowniki hydrauliczne, które umożliwiają precyzyjne przenoszenie siły generowanej przez ciśnienie oleju na działanie mechaniczne.

Aby zasilić pracę całej hydrauliki, pompa hydrauliczna dostarcza duże ilości cieczy pod bardzo wysokim ciśnieniem. Urządzenie zmienia energię mechaniczną w energię hydrauliczną, gotową do wykorzystania przy docelowej pracy.

Sprawne pompy hydrauliczne stanowią więc obowiązkowy element w wyposażeniu maszyn rolniczych czy przemysłowych, które znajdziesz w naszej ofercie.

Jakie są rodzaje pomp hydraulicznych?

Specjaliści wymieniają cztery główne rodzaju pomp hydraulicznych. Każdy z nich różni się sposobem działania i ostatecznym zastosowaniem.

  • Pompy hydrauliczne zębate – tłoczenie cieczy wysokiej lepkości.
  • Pompy hydrauliczne łopatkowe – działanie przy czystych i samosmarujących olejach.
  • Pompy hydrauliczne wielotłoczkowe – do pracy przy bardzo wysokim ciśnieniu, w maszynach przemysłowych.
  • Pompy hydrauliczne śrubowe – zapewniają dużą prędkość przepływanej cieczy.

W naszym asortymencie znajdziesz różnego rodzaju pompy, dostosowane do potrzeb różnego rodzaju hydrauliki. Posiadamy m.in. pompy Hylmet pochodzące od polskiego producenta, który od lat specjalizuje się w produkcji sprzętu najwyższej klasy.

Zachęcamy do kontaktu, jeżeli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiednich pomp do zastosowania w ciągniku rolniczym czy innym pojeździe przemysłowo-rolnym. Jesteśmy pewni, że nasi pracownicy przekażą odpowiednie wskazówki.

pixelpixel