Chat with us, powered by LiveChat
Zadzwoń do naszego Eksperta 605 501 611 (pn.-pt. 8:00-16:00) Bezpieczne zakupy online 24hDarmowa dostawa od 399 złSzybkie płatności onlineTradycja od 30 lat
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wilgotnościomierze

( ilość produktów: 5 )

Czym są wilgotnościomierze? To specjalne urządzenia, które umożliwiają analizę wilgotności różnego rodzaju materiałów stałych, dzięki czemu ułatwiają ich późniejsze przetwarzanie. W naszej ofercie posiadamy wysokiej klasy urządzenia, które są bardzo precyzyjne i usprawniają pracę w gospodarstwie rolnym.

Przypominamy, że każdy miernik wilgotności, który jest u nas dostępny ma gwarancję producenta i został skalibrowany w profesjonalny sposób. Dzięki temu wilgotnościomierz rolniczy pokazuje rzeczywiste parametry, umożliwiające dalszą pracę przy uprawach.

Jak wykorzystywane są wilgotnościomierze w gospodarstwach rolnych?

Wilgotnościomierz rolniczy pozwala sprawdzić jak wilgotne jest uprawiane na polu zboże (a dzięki temu czy nadaje się ono już do zebrania), skontrolować suchość przerabianych ziaren czy paszy dla zwierząt.

Higrometry umożliwiają późniejsze porównanie tych parametrów z realną potrzebą i zdecydowanie czy zboże lub pasza wymaga kolejnych dni schnięcia czy już nadaje się do przeróbki.

Jak działa wilgotnościomierz do zboża?

Wilgotnościomierz do zboża bada próbkę określonego towaru (lub powietrza) i analizuje jego skład, kontrolując takie zmienne jak m.in. temperatura. Następnie ukazuje jaka jest wilgotność powietrza w g/m3, co umożliwia późniejszą pracę z badanym zbożem, paszą czy ziarnem.

W dostępnym asortymencie mamy wilgotnościomierze takich producentów jak HT-PRO czy Unimeter. Zachęcamy do ich zakupu.

pixelpixel