Chat with us, powered by LiveChat
Zadzwoń do naszego Eksperta 605 501 611 (pn.-pt. 8:00-16:00) Bezpieczne zakupy online 24hDarmowa dostawa od 399 złSzybkie płatności onlineTradycja od 30 lat
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Hydraulika siłowa

( ilość produktów: 1506 )

Oferujemy różne części do wielu rodzajów układów hydraulicznych, a także siłowniki dostosowane do potrzeb zróżnicowanych mechanizmów. Nasze elementy pochodzą od najlepszych producentów i pasują do wielu maszyn rolniczych. Będą stanowić podstawę do regeneracji uszkodzonej hydrauliki albo ułatwiać konserwację pracujących układów.

Hydraulika siłowa to system elementów pracujących dzięki wygenerowanemu przez ciecz ciśnieniu roboczemu.

Czym jest hydraulika siłowa?

Zamknięty układ hydrauliki siłowej pozwala na wprawienie określonego mechanizmu w ruch. Ułatwia podnoszenie dużych ciężarów, przenoszenie ich lub opuszczanie, w zależności od zapotrzebowania.

Układ wykorzystywany jest w pojazdach ciężarowych, dostawczych, maszynach przemysłowych i produkcyjnych, a także w pojazdach rolniczych. Ułatwia prowadzenie efektywnej pracy z bardzo dużymi ciężarami oraz obsługę maszyn rolniczych.

Elementy układu hydrauliki siłowej

Hydraulika siłowa to bardzo szeroki dział, a współcześnie wiele maszyn pracuje na jej bazie. To dzięki wszechstronności, łatwości z adaptacją do potrzeb danego sprzętu, dużym możliwościom i prostej konstrukcji. Co składa się na elementy układu hydraulicznego?

  • Pompa hydrauliczna – zasila układ hydrauliczny, tłocząc olej pod określonym ciśnieniem do kolejnych elementów układu
  • Rozdzielacz hydrauliczny – element, który kieruje olej w określone części układu np. w stronę siłowników czy przewodów tylko po jednej stronie.
  • Zbiornik cieczy – w zbiorniku przechowywany jest olej hydrauliczny w stanie spoczynku.
  • Olej hydrauliczny – to ciecz pracująca pod dużym ciśnieniem, o właściwościach higroskopijnych. Olej nie tylko odpowiada za wygenerowanie ciśnienia roboczego, ale również smaruje kolejne elementy całego układu.
  • Przewody hydrauliczne – w przewodach płynie ciecz hydrauliczna. Muszą wytrzymać ciśnienie robocze, generowane w układzie.
  • Cylindry hydrauliczne – znany też jako siłownik hydrauliczny. Zmienia on energię cieczy w energię mechaniczną.
  • Zawory – pozwalają na dostosowanie ciśnienia do potrzeb. Ułatwiają regulację pracy układu, ustawiając jego mniejszą lub większą moc.

Sklep z hydrauliką siłową do maszyn rolniczych

Jesteśmy wyspecjalizowanym sklepem z hydrauliką siłową, który oferuje m.in. różnego rodzaju elementy hydrauliczne Waryński. Znajdziesz u nas takie produkty jak siłowniki hydrauliczne (przeznaczone do montażu w maszynach rolniczych czy przemysłowych), szybkozłącze hydrauliczne (stosowane w układach hydraulicznych do podłączania i rozłączania poszczególnych elementów), rozdzielacze hydrauliczne i nie tylko. Posiadamy również pompy Hylmet o rozbudowanych możliwościach i zaawansowanych parametrach. Otrzymasz u nas również wiele innych części do hydrauliki.

Hydraulika siłowa do ciągników z naszego asortymentu została dokładnie sprawdzona i przetestowana. Dowodem tego jest gwarancja producenta na każdą, oferowaną u nas część. W razie ewentualnych problemów z zakupem hydrauliki, znalezieniem odpowiedniego elementu czy określeniem jego działania – zachęcamy do kontaktu. Nasi doświadczeni pracownicy służą pomocą.

pixelpixel