Chat with us, powered by LiveChat
Zadzwoń do naszego Eksperta 605 501 611 (pn.-pt. 8:00-16:00) Bezpieczne zakupy online 24hDarmowa dostawa od 399 złSzybkie płatności onlineTradycja od 30 lat
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Szybkozłącza hydrauliczne

( ilość produktów: 126 )

Układ hydrauliczny występuje w pojazdach rolniczych, maszynach leśnych i budowlanych, niektórych autach ciężarowych i w wielu narzędziach. Hydraulika siłowa pozwala na skuteczne podnoszenie dużych ładunków, bez obaw o bezpieczeństwo operatora i towaru. Aby zapewnić efektywną i wszechstronną pracę układu, znajdziesz u nas specjalne szybkozłącze hydrauliczne występujące w wielu wariantach.

Szerokie zastosowanie szybkozłącza hydraulicznego widoczne jest w przemyśle, usługach czy rolnictwie. Wysokiej klasy element pozwala na regenerację uszkodzonego układu hydraulicznego lub zwiększenie jego bieżących możliwości, wskazanych wstępnie przez producenta. Co to w praktyce oznacza?

Co to jest szybkozłącze hydrauliczne?

Szybkozłączki hydrauliczne (znane także jako quick couplings) to specjalne elementy łączące przewody pracujące w instalacji hydraulicznej. Charakterystyka ich budowy sprawia, że ułatwiają one łączenie poszczególnych elementów, bez dokonywania znacznej ingerencji w układ.

Należy pamiętać, że szybkozłącze hydrauliczne musi być dopasowane do złącza zamontowanego w przewodach hydraulicznych. Dodajmy, że tego rodzaju części mają wiele zalet. Ograniczają ryzyko wycieku płynu, pozwalają na pracę pod dużym ciśnieniem i gwarantują pełne bezpieczeństwo w trakcie pracy.

Zasada działania szybkozłącza hydraulicznego

Wysokiej jakości szybkozłącze hydrauliczne musi utrzymać szczelność łączonych elementów, zapewniać odporność na generowanie ciśnienie i automatycznie zamykać przepływ, jeżeli np. ze względu na działanie mechaniczne złączka ulegnie uszkodzeniu.

Konstrukcja złączki pozwala na błyskawiczne podłączanie i odłączanie węży hydraulicznych w układzie. Przyspiesza tym samym proces instalacji określonych maszyn (np. narzędzi rolniczych do ciągnika). Montaż wykonywany jest praktycznie jedną ręką, przy pomocy specjalnych gwintów.

Zasada działania może nieznacznie różnić się w zależności od rodzaju zastosowanego szybkozłącza. Np. nowoczesne szybkozłącze PUSH-PULL nadaje się do pracy przy ciśnieniu przekraczającym kilkaset bar. Stosowane jest w hydraulice przemysłowej. Składają się z gniazda i elementu wtykowego, są bardzo wydajne i proste w montażu. W użytkowaniu dostępne jest też innego rodzaju szybkozłącze typu EURO oraz szybkozłącze starego typu do starszych maszyn.

Pamiętaj, że hydraulika siłowa na bazie szybkozłączki hydraulicznej jest wydajna, bezpieczna i efektywna w montażu.

Jakie są najważniejsze elementy szybkozłącza?

Najważniejsze elementy szybkozłącza to przede wszystkim materiał i precyzja z jaką zostały wykonane. Istotny jest także zastosowany system odcinania dopływu i wielkość gwintu, aby dostosować element do węży układu hydraulicznego w maszynie. Ceniony producent zawsze przygotowuje wiele wariantów szybkozłączek, stąd np. szybkozłącza Waryński występują w wielu wersjach pod względem rozmiaru gwintu czy rodzaju danej części.

Rodzaje oferowanych szybkozłączy hydraulicznych

Oferujemy różnego rodzaju szybkozłącza hydrauliczne, dostosowane do charakterystyki wielu maszyn rolniczych czy przemysłowych. Każdy zainteresowany znajdzie u nas szybkozłącze typu EUROszybkozłącze starego typu oraz innowacyjne szybkozłącze PUSH-PULL czy PUSH-PULL zrywalne.

Posiadamy m.in. szybkozłącza Waryński cechujące się pełną szczelnością, kontrolą jakości na każdym etapie produkcji i skutecznym zabezpieczeniem przed korozją. Dowodem tych wszystkich zalet jest gwarancja producenta.

Każdy Klient znajdzie u nas również dodatkowe akcesoria do szybkozłączek takie jak pokrywy do wtyczek lub specjalne pokrywy z korkiem wykonane z aluminium.

Jaką rolę pełnią szybkozłączki w układach hydraulicznych?

Szybkozłącze hydrauliczne umożliwia efektywne połączenie elementów układu hydraulicznego, umożliwiając wydajną pracę pod dużym ciśnieniem. System szybkozłączek zabezpiecza też ochronę pracy poszczególnych elementów i natychmiastową reakcję (odcięcie dopływu) w przypadku uszkodzenia części. Szybkozłączki wpływają pozytywnie na wydajność pracy, podobnie jak nasze siłowniki hydrauliczne, które stanowią kluczowy komponent w wielu systemach hydraulicznych.

pixelpixel