Chat with us, powered by LiveChat
Zadzwoń do naszego Eksperta 605 501 611 (pn.-pt. 8:00-16:00) Bezpieczne zakupy online 24hDarmowa dostawa od 399 złSzybkie płatności onlineTradycja od 30 lat
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Siłowniki hydrauliczne dwustronnego i jednostronnego działania

( ilość produktów: 214 )

Siłowniki hydrauliczne to bardzo wszechstronne elementy, stosowane w przemyśle, motoryzacji, budownictwie czy rolnictwie. Służą do obsługi karoserii maszyn i pojazdów, a także ułatwiają podnoszenie nawet cięższych ładunków. W naszej ofercie znajdziesz sprawdzony, przetestowany i pochodzący od cenionych marek siłownik hydrauliczny, dopasowany do działania wielu maszyn rolniczych i nie tylko.

Hydraulika to dział, który wykorzystuje właściwości fizyczne cieczy, umożliwiające pracę o różnym charakterze i obciążeniu. Często w układach hydraulicznych wykorzystywane jest ciśnienie, które może wygenerować dana ciecz. Na podobnej zasadzie działają siłowniki hydrauliczne.

Czym jest siłownik hydrauliczny?

Siłownik hydrauliczny to element bazujący na ciśnieniu wytwarzanym przez ciecz. Inaczej zwany jest cylindrem hydraulicznym. W pracy wykorzystuje zamianę wspomnianego ciśnienia w energię mechaniczną. Dzięki temu może wdrożyć w ruch wiele elementów, zapewniając przy tym bardzo duży i trwały udźwig.

We wnętrzu siłownika pracuje specjalny olej hydrauliczny o właściwościach higroskopijnych. To ciecz, która nie tylko zapewnia najwyższą jakość pracy i działanie pod odpowiednim ciśnieniem. Olej smaruje wnętrze siłownika, chroni go przed ewentualnym oddziaływaniem wody i korozją. Ochrania on też uszczelki przed sparceniem i zwiększa ogólną wydajność elementu.

Warto pamiętać, że siłownik hydrauliczny stosowany jest w różnego rodzaju maszynach – od pojazdów osobowych, po wyspecjalizowane narzędzia produkcyjne. Część ta pozwala na opuszczanie, przytrzymywanie i podnoszenie dużego ciężaru w bardzo krótkim czasie, ze względu na dynamikę generowania ciśnienia.

Elementy budowy siłownika hydraulicznego

Jak zbudowany jest siłownik hydrauliczny? Najczęściej posiada on tłok, tłoczysko, dopływ oleju i wysuw tłoczyska. Części te oddziałują na siebie poprzez ciśnienie wygenerowane przez pracujący w siłowniku olej. Nacisk tłoka na olej wysuwa pod dużą siłą tłoczysko i generuje odpowiednią moc.

Elementy wyżej wskazane pracują w komorze olejowej. Niekiedy siłowniki posiadają także sprężyny zwrotne oraz uszczelki zapewniające prawidłowe dopasowanie wszystkich elementów. Jakość poszczególnych części powinna być możliwie na najwyższym poziomie, a ich spasowanie wyregulowane tak, aby tłok mógł poruszać się swobodnie, pod odpowiednią siłą.

Typy siłowników hydraulicznych

Dostępnych jest wiele rodzajów siłowników hydraulicznych, które różnią się od siebie zakresem wykonywanego ruchu. Siłowniki jednostronnego działania wysuwają się tylko w jednym kierunku. Z kolei siłowniki dwustronnego działania pozwalają na obustronny ruch (mają jednocześnie dwie komory doprowadzające olej).

Siłownik może różnić się również sposobem montażu (np. wysuw, gwint, przegub kulowy lub otwór montażowy), nośnością czy wielkością. Zastosowanie zależy od charakterystyki danego układu.

Zastosowanie siłowników hydraulicznych w maszynach rolniczych

Wszechstronne zastosowanie w maszynach rolniczych to jedna z największych zalet siłowników. W zależności od charakterystyki danego elementu, siłowniki pozwalają m.in. na obsługę elementów kabiny ciągnika rolniczego, podnoszenie i opuszczanie części karoserii.

Pamiętaj, że istotny jest nie tylko rodzaj dobieranego siłownika. Zwróć uwagę na charakterystykę i dopasowanie części (np. typ zaczepu i długość siłownika) do określonej maszyny.

W naszym asortymencie dostępne są różnego rodzaju siłowniki, które sprawdzają się w maszynach rolniczych i przemysłowych. Oferujemy między innymi siłownik hydrauliczny firmy Waryński, dopasowany do potrzeb pod względem szerokości, rozmiaru, nośności i rodzaju. Wszystkie prezentowane elementy są sprawdzone, mają gwarancję jakości producenta i wykorzystasz je skutecznie w pracy rolnej.

Potrzebujesz pomocy przy wyborze odpowiedniego siłownika hydraulicznego? Skontaktuj się z nami. Pomożemy znaleźć najlepsze rozwiązanie, aby wybrać element o odpowiedniej sile i pozostałych parametrach.

pixelpixel